Aktualności

Norway Grants logo

18 grudzień 2023r.

W związku z realizacją przez naszą firmę projektu pt.: „Nowy sposób budowy jednostek pływających heavy-duty oparty o druk addytywny z ekologicznego kompozytu krystalicznego na bazie spoiwa mineralnego zbrojonego ukierunkowanym włóknem stalowym” dofinansowanego z Funduszy Norweskich, poszukujemy osób na stanowiska:

  • Projekt Manager,
  • Szkutnik,
  • Asystentka/Asystent Zarządu.

Wymagania w stosunku do Asystentki/Asystenta Zarządu: doświadczenie w pracy biurowej, znajomość pakietu MS Office, wysoka kultura osobista, umiejętność ustalania priorytetów i zarządzania wieloma różnymi zadaniami.

Wymagania w stosunku do Project Manager: doświadczenie na analogicznym stanowisku, umiejętność zarządzania projektami, zdolności organizacyjne, wielozadaniowość, wysoka komunikatywność i zdolności przywódcze, doświadczenie w sporządzaniu raportów i analiz, umiejętność pracy pod presją. Wymagania w stosunku do Szkutnik: 2-3 letnie doświadczenie zawodowe na stanowisku Szkutnik, zdolność szybkiego uczenia się, komunikatywność, otwartość, precyzyjność i odpowiedzialność. Oferujemy stabilne warunki zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę w ciekawym, pełnym wyzwań środowisku.

Kandydatów prosimy o przesyłanie CV wraz z krótkim listem motywacyjnym na adres:

info@sofic.pl

Wybrane osoby zaprosimy na spotkanie osobiste. Zachęcamy do aplikowania osoby z niepełnosprawnościami – oferujemy dostosowanie stanowiska pracy do indywidualnych możliwości kandydatki/kandydata.

www.norwaygrants.org

 


30 listopad 2023r.

Dnia 28 listopada odbyło się spotkanie dot. realizacji projektu pt.

„Nowy sposób budowy jednostek pływających heavy-duty oparty o druk addytywny z ekologicznego kompozytu krystalicznego na bazie spoiwa mineralnego zbrojonego ukierunkowanym włóknem stalowym”.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za uczestnictwo.

 

Nagranie ze spotkania można obejrzeć tutaj.

 


21 listopad 2023r.

Dnia 21 listopada w ramach dni otwartych dla uczniów Technikum Budowy Okrętów Conradinum odbyło się spotkanie z Prezesem naszej firmy – p. Janem Sową, podczas którego zaprezentował on nowoczesne technologie budowy kadłubów, w tym innowacyjną metodę opartą o druk addytywny z ekologicznego kompozytu krystalicznego na bazie spoiwa mineralnego zbrojonego ukierunkowanym włóknem stalowym, która otrzymała dofinansowanie z Funduszy Norweskich.

Spotkanie odbyło się w szkole przy ul. Piramowicza 1/2 .

 

List intencyjny od Dyrektora Conradinum do pobrania tutaj.

 


21 listopad 2023r.

Drodzy Państwo

W marcu tego roku mieliśmy przyjemność gościć Państwa na spotkaniu inaugurującym nasz projekt realizowany w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego. 

Dotyczy on opracowania innowacyjnej technologii budowy kadłubów odpornych na trudne warunki użytkowana. Serdecznie zapraszamy na drugie spotkanie informacyjne projektu pt. „Nowy sposób budowy jednostek pływających heavy-duty oparty o druk addytywny z ekologicznego kompozytu krystalicznego na bazie spoiwa mineralnego zbrojonego ukierunkowanym włóknem stalowym”. 

W trakcie tego spotkania opowiemy o stopniu zaawansowania w realizacji projektu. Spotkanie odbędzie się online 28.11.2023 o  godz. 10.00. Szczegóły oraz link do spotkania znajdą Państwo w załączniku.

Będziemy zaszczyceni Państwa obecnością i zainteresowaniem.

 


25 październik 2023r.

Informujemy o zawarciu umowy na dostawę centrum obróbczego sterowanego numerycznie CNC, którego dostawa powinna być zrealizowana przed końcem kwietnia 2024r.

 


22 październik 2023r.

W dniu 30.09.2023r. zakończyliśmy prace rozwojowe nad technologią druku addytywnego z ekologicznego kompozytu krystalicznego na bazie spoiwa mineralnego zbrojonego ukierunkowanym włóknem stalowym. Opracowaliśmy także nowy rodzaj jednostki pływającej wytwarzanej w oparciu o ww. technologię. Jej wzór o nr RCD202300006864985 został zastrzeżony w Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej pod nr 015026096-0001 z dniem 20.10.2023r.

 


7 wrzesień 2023r.

Informujemy o zawarciu umów na dostawę: formy kadłuba jednostki pływającej oraz łodzi roboczej. Szacowany termin  dostawy formy to IV kw. 2023r. Szacowany termin dostawy łodzi – I kw. 2024r.

 


22 sierpień 2023r.

Opublikowaliśmy w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej postępowanie o udzielenie zamówienia na dostawę centrum obróbczego sterowanego numerycznie CNC w ramach realizowanego przez nas projektu pn.:  „Nowy sposób budowy jednostek pływających heavy-duty oparty o druk addytywny z ekologicznego kompozytu krystalicznego na bazie spoiwa mineralnego zbrojonego ukierunkowanym włóknem stalowym” dofinansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021, Działanie 19.1 Nowe Produkty i Inwestycje, Poddziałanie 19.1.2 Innowacje w obszarze wód śródlądowych lub morskich – Blue growth.

 

Postępowanie można znaleźć tutaj

 


16 czerwiec 2023r.

Opublikowaliśmy w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej postępowanie o udzielenie zamówienia na dostawę formy kadłuba jednostki pływającej i łodzi roboczej w ramach realizowanego przez nas projektu pn.:  „Nowy sposób budowy jednostek pływających heavy-duty oparty o druk addytywny z ekologicznego kompozytu krystalicznego na bazie spoiwa mineralnego zbrojonego ukierunkowanym włóknem stalowym” dofinansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021, Działanie 19.1 Nowe Produkty i Inwestycje, Poddziałanie 19.1.2 Innowacje w obszarze wód śródlądowych lub morskich – Blue growth.

 

Postępowanie można znaleźć tutaj

 


13 czerwiec 2023r.

W związku z realizacją projektu pn.: „Nowy sposób budowy jednostek pływających heavy-duty oparty o druk addytywny z ekologicznego kompozytu krystalicznego na bazie spoiwa mineralnego zbrojonego ukierunkowanym włóknem stalowym” dofinansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021, Działanie 19.1 Nowe Produkty i Inwestycje, Poddziałanie 19.1.2 Innowacje w obszarze wód śródlądowych lub morskich – Blue growth, prowadzimy obecnie szacowanie wartości zamówienia na dostawę centrum obróbczego sterowanego numerycznie CNC.

 

Dokumentacja dot. szacowania jest dostępna  tutaj.

 


4 kwiecień 2023r.

Dnia 28 marca odbyło się spotkanie inauguracyjne projektu pt.

„Nowy sposób budowy jednostek pływających heavy-duty oparty o druk addytywny z ekologicznego kompozytu krystalicznego na bazie spoiwa mineralnego zbrojonego ukierunkowanym włóknem stalowym”.

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za uczestnictwo.

Nagranie ze spotkania można obejrzeć tutaj.

 

 


30 marzec 2023r.

W związku z realizacją projektu pn.: „Nowy sposób budowy jednostek pływających heavy-duty oparty o druk addytywny z ekologicznego kompozytu krystalicznego na bazie spoiwa mineralnego zbrojonego ukierunkowanym włóknem stalowym” dofinansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021, Działanie 19.1 Nowe Produkty i Inwestycje, Poddziałanie 19.1.2 Innowacje w obszarze wód śródlądowych lub morskich – Blue growth, prowadzimy obecnie szacowanie wartości zamówienia na dostawę formy kadłuba jednostki pływającej i łodzi roboczej.

Dokumentacja dot. szacowania formy kadłuba jednostki pływającej jest dostępna  tutaj

 

Dokumentacja dot. szacowania łodzi roboczej jest dostępna  tutaj

 


20 marzec 2023r.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie inauguracyjne projektu pt.

„Nowy sposób budowy jednostek pływających heavy-duty oparty o druk addytywny z ekologicznego kompozytu krystalicznego na bazie spoiwa mineralnego zbrojonego ukierunkowanym włóknem stalowym”.

 

Spotkanie odbędzie się online 28.03.2023 o  godz. 10.00.

Szczegóły oraz link do spotkania znajdą Państwo w załączniku.

Będziemy zaszczyceni Państwa obecnością i zainteresowaniem.

 


28 luty 2023r.

Prelekcja o branży jachtowej i innowacyjnych technologiach budowy kadłubów odpornych na ciężkie warunki pracy,  ze szczególnym uwzględnieniem technologii siatkobetonów wdrażanej dzięki Funduszom Norweskim odbędzie się podczas Izby zaangażonwanego Biznesu.

czwartek 3.03.2022, 

Dwór Uphagena, ul Kieturakisa 1, 80-742 Gdańsk.


21 luty 2023r.

Opublikowaliśmy w Bazie konkurencyjności postępowanie o udzielenie zamówienia na wykonanie prac badawczo-rozwojowych i usług doradczych w ramach projektu pn.:  „Nowy sposób budowy jednostek pływających heavy-duty oparty o druk addytywny z ekologicznego kompozytu krystalicznego na bazie spoiwa mineralnego zbrojonego ukierunkowanym włóknem stalowym” dofinansowanego z Program operacyjny NORW.00.00.00, Oś priorytetowa 19 Norweski Mechanizm Finansowy 2014-2021, Działanie 19.1 Nowe Produkty i Inwestycje, Poddziałanie 19.1.2 Innowacje w obszarze wód śródlądowych lub morskich – Blue growth.

Postępowanie można znaleźć tutaj


22 grudzień 2022r.

Podpisaliśmy umowę dot. projektu pn.:

„Nowy sposób budowy jednostek pływających heavy-duty oparty o druk addytywny z ekologicznego kompozytu krystalicznego na bazie spoiwa mineralnego zbrojonego ukierunkowanym włóknem stalowym” dofinansowanego z Program operacyjny NORW.00.00.00, Oś priorytetowa 19 Norweski Mechanizm Finansowy 2014-2021, Działanie 19.1 Nowe Produkty i Inwestycje, Poddziałanie 19.1.2 Innowacje w obszarze wód śródlądowych lub morskich – Blue growth.


3 listopad 2022r.

W związku z planowanym zakupem usług badawczo-rozwojowych a także usług doradczych, niezbędnych do wdrożenia nowego sposobu budowy jednostek pływających heavy-duty oparty o druk addytywny z ekologicznego kompozytu krystalicznego na bazie spoiwa mineralnego zbrojonego ukierunkowanym włóknem stalowym, prowadzimy obecnie szacowanie wartości zamówienia.

Zamówienie realizowane będzie w ramach projektu pn.: „Nowy sposób budowy jednostek pływających heavy-duty oparty o druk addytywny z ekologicznego kompozytu krystalicznego na bazie spoiwa mineralnego zbrojonego ukierunkowanym włóknem stalowym” dofinansowanego z Program operacyjny NORW.00.00.00, Oś priorytetowa 19 Norweski Mechanizm Finansowy 2014-2021, Działanie 19.1 Nowe Produkty i Inwestycje, Poddziałanie 19.1.2 Innowacje w obszarze wód śródlądowych lub morskich – Blue growth.

Wszelkie informacje, wytyczne, specyfikacja zadania oraz wzór szacunku znajdują się w dokumentacji dotyczącej szacowania NR 01/NORW.19.01.02 oraz NR 02/NORW.19.01.02, dostępnymi tutaj.


1 październik 2022r.

W związku z realizacją naszego projektu pt.:„Nowy sposób budowy jednostek pływających heavy-duty oparty o druk addytywny z ekologicznego kompozytu krystalicznego na bazie spoiwa mineralnego zbrojonego ukierunkowanym włóknem stalowym” jesteśmy teraz na etapie gromadzenia i składania niezbędnych dokumentów do zawarcia umowy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości.

Przewidywany termin podpisania umowy to grudzień 2022r.


20 wrzesień 2022r.

Miło nam poinformować, że nasz projekt „Nowy sposób budowy jednostek pływających heavy-duty oparty o druk addytywny z ekologicznego kompozytu krystalicznego na bazie spoiwa mineralnego zbrojonego ukierunkowanym włóknem stalowym” otrzymał dofinansowanie z Programu Operacyjnego NORW.00.00.00, Oś priorytetowa 19 Norweski Mechanizm Finansowy 2014-2021,

 

Działanie 19.1 Nowe Produkty i Inwestycje, Poddziałanie 19.1.2 Innowacje w obszarze wód śródlądowych lub morskich – Blue growth. 

www.norwaygrants.org 

Link do wyników konkursu mogą Państwo znaleźć tutaj:

https://www.parp.gov.pl/storage/grants/documents/104/Lista-projektow-rekomendowanych_innowacje-w-obszarze-wod_2_20220920.pdf

Wartość przyznanej dotacji to 1 417 000.00 PLN


logo sofic waterlife technology